Organizatorzy

23 października 2018

Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia

Żegluga, turystyka, wydarzenia

– trzy słowa najlepiej opisują spółkę. Jednym z jej zadań jest administracja miejskimi nabrzeżami  stanowiącymi własność zarówno Gminy Miasto Szczecin jak i samej spółki.

Od 2016 roku Żegluga Szczecińska zajmuje się także promocją turystyki (włącznie z zarządzaniem Centrami Informacji Turystycznej) i organizacją wydarzeń w przestrzeni miejskiej (miejsca takie jak Aleja Kwiatowa, Wały Chrobrego, nadodrzańskie bulwary). Największą współorganizowaną dotychczas przez spółkę imprezą był finał regat the Tall Ships Races 2017. Jest to największa impreza plenerowa w Polsce.

Polski Związek Gimnastyczny

Polski Związek Gimnastyczny jest stowarzyszeniem zrzeszającym kluby gimnastyczne w Polsce. To organizacja no-profit zarządzającą dyscyplinami gimnastycznymi na terenie Polski. Polski Związek Gimnastyczny jest członkiem Międzynarodowej Federacji Gimnastycznej (FIG), Europejskiej Unii Gimnastycznej (UEG) oraz Polskiego Komitetu Olimpijskiego (PKOl).Europejska Federacja Gimnastyczna UEG

UEG liczy 50 narodowych federacji członkowskich. Jest to organizacja sportowa, która wykracza daleko poza granice politycznej Europy, ale mimo to nosi ideę zjednoczonego narodu gimnastycznego.
Jako poręczyciel interesów ponad 10 000 000 gimnastyków, UEG reprezentuje różne aspekty europejskiej gimnastyki: od sportów olimpijskich po gimnastykę dla wszystkich.
Europejscy gimnastycy są przykładem współdziałania ponad granice. Żadna inna federacja sportowa w Europie nie charakteryzuje się taką różnorodnością ofert jak Europejska Unia Gimnastyczna.
To nie tylko sport na najwyższym poziomie w postaci czterech dyscyplin olimpijskich i trzech nieolimpijskich, ale także sport rekreacyjny z ofertami dla wszystkich grup wiekowych, od małych dzieci po seniorów.
Nie można znaleźć żadnej innej dyscypliny, oprócz nie tylko zorganizowanych, atrakcyjnych wydarzeń międzynarodowych, ale także gali, ogólnopolskich festiwali gimnastyki, festiwali młodzieżowych i gimnastrad, w których spotykają się setki tysięcy sportowców.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Więcej szczegółów w polityce Cookies